اخبار و اعلانات

برگزاری چهارمین جلسه هیئت تحریریه "فصلنامه پژوهش‌های برنامه و توسعه"

     چهارمین جلسه هیئت تحریریه فصلنامه "پژوهش‌های برنامه و توسعه"در تاریخ سه شنبه 18/6/1399 در تالار مجازی مرکز با حضور اعضای هیئت تحریریه و سردبیر و مدیر مسئول جدید فصلنامه برگزار گردید.      در این جلسه ریاست مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری، دکتر علیرضا آزموده اردلان به عنوان صاحب امتیاز و مدیر مسئول، ضمن معرفی دکتر محمد‌باقر نوبخت، سردبیر جدید فصلنامه، از زحمات سردبیر پیشین؛ جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند تشکر قدردانی نمودند.      همچنین در ادامه جلسه دکتر ابوالفضل پاسبانی صومعه مدیر داخلی فصلنامه، ضمن ارائه پیشنهاداتی جهت ...

مطالعه بیشتر

انتصاب سردبیر جدید فصلنامه پژوهش‌های برنامه و توسعه

بسمه تعالی   بدینوسیله به اطلاع می رساند؛ ریاست مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری و صاحب امتیاز فصلنامه پژوهشهای برنامه و توسعه، ضمن پذیرش استعفای جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند از سردبیری فصلنامه و تشکر و قدردانی از زحمات ایشان، طی حکمی به تاریخ 19/5/1399 جناب آقای دکتر محمدباقر نوبخت را به عنوان سردبیر فصلنامه پژوهشهای برنامه و توسعه منصوب نمودند. 

مطالعه بیشتر

رحلت حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید عباس موسویان استاد بانکداری و اقتصاد اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

انالله و انا الیه راجعون خبر درگذشت استاد فرهیخته و پر تلاش پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید عباس موسویان موجب تأثر و تألم فراوان گردید. فصلنامه پژوهشهای برنامه و توسعه این ضایعه اسفناک را به جامعه دانشگاهی و حوزوی، همکاران و دانشجویان آن فقید سعید تسلیت عرض می نماید و از خداوند منان برای بازماندگان آن مرحوم صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نماید.

مطالعه بیشتر

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر احمد فرجی دانا استاد بازنشسته دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران

انا لله و انا الیه راجعون خبر درگذشت استاد فرهیخته دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران دکتر احمد فرجی دانا موجب تاثر و تالم فراوان گردید. فصلنامه پژوهشهای برنامه و توسعه این ضایعه اسفناک را به جامعه دانشگاهی، همکاران و دانشجویان آن فقید سعید تسلیت عرض می کند و از خداوند متعال برای بازماندگان آن مرحوم صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نماید.

مطالعه بیشتر

پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت دکتر شمس‌الله شیرین‌بخش استاد باسابقه دانشگاه الزهراء

انا لله و انا الیه راجعون با نهایت تأسف و تأثر، ضایعه‌ی درگذشت استاد فرهیخته، جناب آقای دکتر شمس‌الله شیرین‌بخش استاد با سابقه گروه اقتصاد دانشگاه الزهراء را به جامعه‏ ی دانشگاهی، همکاران و دانشجویان محترم آن مرحوم، تسلیت عرض می‌نماییم. از خداوند منّان برای آن مرحوم، علوّ درجات و رحمت واسعه‌ی الهی و برای بازماندگان گرانقدر و بستگان ارجمند، صبر و شکیبایی در تحمّل این مصیبت مسألت داریم.

مطالعه بیشتر

پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت دکتر حمید ناظمان؛ اقتصاددان برجسته کشور

اناللّه و انا الیه راجعون درگذشت استاد فرهیخته، دکتر حمید ناظمان، استاد تمام دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، مایۀ تاسف و تاثر بسیار است. فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه این ضایعه دردناک را به خانواده گرامی ایشان، همکاران ارجمند و دانشجویان و وابستگان وی تسلیت عرض می کند.

مطالعه بیشتر

انتشار شماره جدید (شماره3) فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه

سومین شماره فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه به صورت الکترونیکی  منتشر شد. این شماره شامل شش مقاله ذیل می باشد:   1)     کاربرد نهادگرایی الینور استروم در برنامه‌ریزی توسعه 2)     طراحی مکانیسم سیاست پولی مبتنی بر شهرت سیاستگذار و قدرت کارگزار عقلایی 3)     ارزیابی عملکرد شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در مقرراتگذاری و مقررات‌زدایی 4)     نظریه بازی و کاربرد آن در تخصیص بهینه منابع آب 5)     نقش کیفیت قوانین ‌و ‌مقررات در اثرگذاری سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی 6)     تاثیر ...

مطالعه بیشتر

پیام تسلیت بمناسبت درگذشت دکتر جمشید پژویان استاد برجسته اقتصاد کشور

                                                                           انالله و انا الیه راجعونخبردرگذشت جمشید پژویان، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و رییس سابق شورای رقابت، موجب تأسف و تأثر  گردید.فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه با نهایت تأثر ضایعه‌ درگذشت ایشان را تسلیت عرض می کند و از خداوند متعال برای آن مرحوم، علوّ درجات و رحمت واسعه‌ و برای بازماندگان گرانقدر، صبر و شکیبایی در تحمل این مصیبت را مسألت می نماید.

مطالعه بیشتر

پیام تسلیت به سردبیر محترم فصلنامه پژوهشهای برنامه و توسعه

جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند سردبیر محترم فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه با سلام و احترام بدینوسیله درگذشت برادر بزرگوارتان را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن فقید سعید، غفران و علو درجات و برای جنابعالی و سایر بستگان محترم، صبر و اجر جزیل از خداوند منان مسئلت می‌کنیم. همکاران فصلنامه پژوهش‌های برنامه و توسعه 

مطالعه بیشتر

سومین جلسه هیئت تحریریه فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه برگزار شد.

سومین جلسه هیئت تحریریه فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۳ با کمک فضای مجازی و به صورت وبینار برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری،سومین جلسه هیئت تحریریه فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۳ با کمک فضای مجازی و به صورت وبینار برگزار گردید. این نشست با حضور جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی و سردبیر فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه  و سایر اعضای هیئت تحریریه، آقایان، دکتر داود بهبودی، دکتر نادر مهرگان، دکتر نعمت الله اکبری، دکتر محمدصادق ...

مطالعه بیشتر

انتشار شماره جدید فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه

دومین شماره فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه،  با فرمتی جدید و به دو صورت الکترونیکی و کاغذی منتشر شد. این شماره شامل شش مقاله ذیل می باشد: ·       توسعه مالی و مبادله سیاستی تورم-بیکاری: شواهد تجربی از کشورهای در حال‏ توسعه و توسعه ‏یافته ·       ارزیابی اثر عوامل نهادی و سیاسی بر توسعه مالی در کشورهای اسلامی منتخب ·        ارزیابی پیامدهای نواحی صنعتی بر توسعه روستایی (نمونه موردی روستای خیرآباد استان مرکزی) ·       ارزیابی مهارت‌های مدیریت سبد اوراق بهادار در صندوق‌های ...

مطالعه بیشتر

انتصاب در فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه

جناب آقای دکتر علی رضا آزموده اردلان رئیس مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری و صاحب امتیاز فصلنامه پژوهش های برنامه وتوسعه طی حکمی جناب آقای دکتر ابوالفضل پاسبانی صومعه عضور هیئت علمی مرکز را به عنوان مدیر داخلی فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه منصوب کردند.

مطالعه بیشتر

تغییر صاحب امتیاز فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه

طی توافقات صورت گرفته با ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور و پس از انجام مراحل اداری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  صاحب امتیازی فصلنامه پژوهش های برنامه و توسعه از سازمان برنامه و بودجه کشور به مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری این سازمان منتقل گردید.

مطالعه بیشتر